Prieš 70 metų Juanas Manuelis Fangio su „Maserati“ laimėjo Italijos „Grand Prix“

„Maserati“ prisimena praeities pergalės ir verčia naują automobilių sporto istorijos puslapį

1953 metų rugsėjo 13 dieną Juanas Manuelis Fangio laimėjo Italijos „Grand Prix“ lenktynes Monzoje vairuodamas „Maserati A6GCM“. Tai buvo pirmoji ir vienintelė to sezono pergalė lenktynininkui.

Argentinos asas, savo meistriškumu prilygęs tokiems lenktynininkams kaip Senna ar Shumacheris. Pastarasis tik po 50 metų perėmė iš Juano Manuelio Fangio tituluočiausio F1 lenktynininko karūną. Galima sakyti, kad jis nuvairavo „Maserati“ į šio sporto Olimpą bei 1954 ir 1957 metais tapo pasaulio čempionu.

Prieš 70 metų Brianzos trasoje argentinietis turėjo važiuoti paskutines nelabai susiklosčiusio sezono lenktynes. Savo nuostabai jas laimėjo, o kitais metais tapo pasaulio čempionu. Sukaktį „Maserati“ prisimena gerai, nes šios lenktynės sugrąžino jų vardą į tarptautinio automobilių sporto areną. Šiandien gamintojas vėl grįžta į lenktynes ir pristato kruopščiai kurtą strategiją.

Po pirmojo sezono prestižinėse elektromobilių lenktynėse „Formulė E“, kur „Maserati“ komanda laimėjo tris podiumas ir vienas lenktynes, gamintojas pristatė savo sprendimą grįžti į GT klasę. Liepą, Spa 24 valandų lenktynėse buvo pristatytas naujausias jų kūrinys, išvystantis 621 AG ir skirtas privačioms komandos ar vairuotojams džentelmenams dalyvauti „Fanatec GT2 European Series“ lenktynėse 2024 metų sezone.

Taip pat „Maserati“ vasarą pristatė įspūdingą „MCXtrema“ modelį, kurį galės vairuoti tik 62 išrinktieji, kurie neabejingi galiai be kompromisų, vertina išskirtinį dizainą ir mėgaujasi unikaliomis emocijomis trasoje.

Nuo pat debiuto lenktynių pasaulyje, kai 1926 m. Alfieri Maserati finišavo pirmasis klasėje „Targa Florio“ trasoje su savo „Tipo 26“, meistriškumas automobilių sporte buvo įrašytas į „Maserati “ DNR. Istorija kartojasi, siekiant įrašyti „Maserati“ vardą į naujus skyrius didžiausiose automobilių lenktynėse. Čia italų prekės ženklas stiprina prestižinės markės pozicijas ir demonstruoja išskirtinę dinamiką tiek serijiniuose, tiek trasoms skirtuose automobiliuose.