Formula E atvyko į Romą. Pirmosios „Maserati” lenktynės namuose: savaitgalį parodė 100% elektrinį modelį ir „Folgore” gamą

Liepos 14-16 dienomis Romoje vyko „ABB FIA Formulės E“ pasaulio čempionato 13 ir 14 lenktynių serijos, kurios buvo priešpaskutinės 9 sezono lenktynės.

Romos „Circuito cittadino dell’EUR“ trasoje pastaruosius keturis sezonus jau vyko elektromobilių kovos, tuo tarpu šis etapas yra vienintelis Italijos etapas šiame sezone. Pirmą kartą čia prie starto linijos stojo lenktyniniai „Maserati MSG Racing“ komandos automobiliai su vairuotojais Maximilianu Güntheriu ir Edoardo Mortara priešakyje.

Šių metų „Hankook Rome E-Prix“ yra vienos iš laukiamiausių lenktynių tarp gerbėjų ir vairuotojų. Jau ankstyvą penktadienio popietę lenktynininkai pradėjo su šalmais ir leidosi į konkurencingus važiavimus. Tai – viena ilgiausių šio sezono trasų, kuri eina pro įspūdingus XX a. pradžios paminklus EUR rajone, įskaitant ir „Colosseo quadrato“.

Puikiai pasirodę Berlyno ir Džakartos etapuose – su dviem podiumais ir istorine pergale Indonezijoje – bei surinkę taškų Portlande, „Maserati“ siekia tokios pat sėkmės ir namų trasoje. Tuo tarpu gamintojas visą savaitgalį prikaustė susirinkusiųjų žvilgsnius.

Renginio metu buvo demonstruojama, kaip lenktynių trasose naudojamos pažangiausios technologijos yra perkeliamos į naujos kartos serijinius automobilius. Šeštadienį ir sekmadienį kviestiniai žurnalistai leidosi į greitus ratus trasoje, kurioje varžosi aukščiausios kategorijos elektromobilių sporto vairuotojai. Jie čia važinėjo su itin galingu, 800 voltų technologiją naudojančiu, elektriniu kupe „GranTurismo Folgore“.

Romoje visų lūpose skambėjo žodis „Folgore“, kuris italų kalboje reiškia žaibą ir būsimos „Maserati“ gamos pavadinimą. Taip pavadintas gamintojo elektrinis lenktyninis automobilis, bei visa elektrinė „Maserati“ gama, o „GranTurismo Folgore“ ir „Grecale Folgore“ bus pirmieji visiškai elektriniai gamintojo modeliai.

Penktadienio vakarą buvo surengtas šviesų šou, kuris sutampa su šio sezono „Formulės E“ čempionato Italijos etapu. Jame – vaizdo projekcijos ir žemėlapiai ant „Palazzo dei Congressi“ fasado. Šio įspūdingo pastato papėdėje „Maserati“ pristatė elektromobilių ikoną „Grecale Folgore“ bei naujovių ir tvarumo pareiškimą – vienetinį „GranTurismo One-Off Luce“ su elektros varikliu. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus eksponatas – vienvietis „Maserati Tipo Folgore GEN3“ – būtent toks, koks savaitgalį kovojo Romos gatvėse.

Namų etape specialiai pažymėti „Maserati“ elektrifikacijos metai. Abu gamintojo komandos vairuotojai lenktynėse buvo su „Rame Folgore“ spalva nudažytais šalmais. Lygiai tokia pačia spalva nudažyti ir elektrinis kupė bei SUV. Ši detalė neabejotinai nudžiugins prabangą ant keturių ratų įkūnijančio gamintojo entuziastus.

„Maserati“ gerbėjai taip pat galėjo mėgautis „Hankook Rome E-Prix“ lenktynėmis iš jiems skirtos ložės kartu su kai kuriais gamintojo darbuotojais iš Modenos. Jie čia susirinko dėl ypatingos progos – pirmų „Maserati“ elektrinių bolidų lenktynių Italijoje.

Naujienos

  Periodinis aptarnavimas
  Variklio ir elektros sitemų diagnostika
  Ratų keitimas, montavimas
  Važiuoklės patikra
  Draudiminis įvykis, kėbulo remontas
  Automobilio patikra prieš pirkimą
  Jūsų pastabos arba trumpas darbų aprašymas
  Automobilio modelis
  Valstybinis numeris
  Norėčiau, kad paimtumėte/grąžintumėte automobilį. Daugiau apie pasiūlymą
  Vardas Pavardė
  El. pašto adresas
  Telefonas

   Automobilis
   Vardas Pavardė
   El. pašto adresas
   Telefono numeris
   Miestas
   Kokį automobilį vairuojate?