„Maserati Vilnius“ tapo menininkės Agnės Kišonaitės parodos „Įsikūnijimas“ mecenatais

Kovo 26 dieną Trakų Vokės dvare Agnė Kišonaitė atidarė savo tapybos ir meno instaliacijų parodą „Įsikūnijimas“. Tai – jau 7-oji menininkės Agnės Kišonaitės autorinė paroda, kviečianti lankytoją leistis į gilesnio savęs ir aplinkos pažinimo kelionę kartu su pačia kūrėja. Vienu iš šios parodos mecenatų tapo „Maserati Vilnius“.

Tiesa, tai nėra pirmas kartas, kai „Maserati Vilnius“ bendradarbiauja su A. Kišonaite. Menininkės darbai buvo eksponuojami „Maserati“ salone. Autorės darbuose jai artimiausios temos yra moteriškumas ir paukščiai. Vienas įspūdingiausių jos kūrinių – „Milžiniškas lūpdažis“. Šiuolaikinė skulptūra buvo sukurta iš daugiau nei 2500 nebenaudojamų lūpdažių. Ši net 2,5 m aukščio skulptūra taip pat bus eksponuojama „Įsikūnijimas“ parodoje. Kaip pasakoja menininkė, tokios naujų medžiagų ir išraiškos formų paieškos yra labai stiprus stimulas jos kūrybai.

Netikėti įkvėpimo šaltiniai

„Mane įkvepia kasdienybės stebėjimas: pamatau kažkokį fragmentą ir labai greitai sugalvoju idėją. Aš tarsi pajuntu azartą, kai pradedu galvoti, kaip galiu kūrybai panaudoti nebereikalingą elektroniką, skardines, kosmetikos priemones ar plastikinius šiaudelius. Dabar visai neseniai Klaipėdoje padariau instaliaciją iš lydytų butelių ir senų kranų grandinių. Man patinka paimti medžiagą, rasti techniką, kaip ją sukomponuoti ir sukurti visiškai naują bei netikėtą kūrinį“, – apie savo įkvėpimo šaltinius pasakoja menininkė.

Tuo tarpu „Maserati Vilnius“ rinkodaros vadovas Vaidotas Kviklys pabrėžia, kad toks menininkės požiūris į kūrybos procesą ir estetikos pajautimą yra labai artimas „Maserati“ filosofijai.

„Taip, kažkas gali matyti automobilį, kaip priemonę nusigauti iš taško A į B. Bet to niekada negalėtumėte pasakyti apie „Maserati“ automobilius, kuriuos kaip meno kūrinius įkvėpė gamta, Italijos kultūra ir meilė savo amatui. Visi gamintojo modeliai turi vardus, kuriuos inspiravo stipriausi Viduržemio jūros vėjai, o tam tikros dizaino linijos panaudojamos darkart. Pavyzdžiui, naujausiųjų modelių galinių žibintų dizainas specialiai atkartoja vieno svarbiausių automobilių dizainerio Giorgetto Giugiaro prieš 20 metų kurtus „3200 GT“ modelio žibintus“, – apie meno ir automobilių sąlyčio taškus pasakoja jis.

Naujas skulptūros suvokimas

Paroda „Įsikūnijimas“ susidės iš dviejų dalių: A. Kišonaitės tapybos ir „waste art“ meno instaliacijos. Menininkė pripažįsta, kad jos tapybos parodos nevyksta dažnai, nes tapyba reikalauja daug laiko. A. Kišonaitės darbuose ir vyrauja įvairūs mėlyni atspalviai – jau ne vieną šimtmetį ši spalva žinoma ir vertinama dėl savo raminančių, atpalaiduojančių savybių. Beveik visuose kūriniuose randama mėlyna spalva – tarsi visą parodą jungiantis siūlas, kviečiantis atsikratyti slegiančių emocijų ir skatinantis leisti savo mintims skrieti arčiau dangaus.

Kitoje parodos dalyje vyraus paukščių motyvai. Lankytojus čia pasitiks kinetinė gervės skulptūra, sukurta iš aliuminio skardinių. Žiūrovui atsistojus prieš šią skulptūrą, ji automatiškai pradeda judėti ir suteikia skulptūros sąvokai visiškai naują prasmę.

Agnė Kišonaitės paroda „Įsikūnijimas“ Trakų Vokės dvare vyks kovo 26 – balandžio 10 dienomis.

Naujienos

  Periodinis aptarnavimas
  Variklio ir elektros sitemų diagnostika
  Ratų keitimas, montavimas
  Važiuoklės patikra
  Draudiminis įvykis, kėbulo remontas
  Automobilio patikra prieš pirkimą
  Jūsų pastabos arba trumpas darbų aprašymas
  Automobilio modelis
  Valstybinis numeris
  Norėčiau, kad paimtumėte/grąžintumėte automobilį. Daugiau apie pasiūlymą
  Vardas Pavardė
  El. pašto adresas
  Telefonas

   Automobilis
   Vardas Pavardė
   El. pašto adresas
   Telefono numeris
   Miestas
   Kokį automobilį vairuojate?