„Maserati MSG Racing“ užėmė ketvirtą vietą Meksikos „Formulės E“ lenktynėse ir gavo 12 taškų

„Maserati MSG Racing“ komanda FIA „Formulės E“ pasaulio čempionato 10 sezoną pradėjo nuo konkurencingo pasirodymo, o pilotas Maximilianas Guntheris 2024 m. Meksiko „E-Prix“ lenktynėse užėmė ketvirtą vietą.

Po 2023 m. pabaigoje Valensijoje vykusių daug žadančių prieš sezoninių testų, Monake įsikūrusi komanda santūriai pradėjo oficialias treniruotes Meksikos „Autodromo Hermanos Rodriguez“ trasoje.

Netikėta pradžia

Duomenų surinkimas penktadienį leido siekti geresnių rezultatų šeštadienį, todėl antrojoje treniruotėje antrąjį greičiausią laiką parodęs Maxas nemažino tempo ir per kvalifikaciją tapo B grupės lyderiu. Ketvirtfinalyje vokiečių lenktynininkas, deja, pralaimėjo Mitchui Evansui, tačiau pastarasis ir jo „Jaguar“ komandos draugas Nickas Cassidy’is gavo baudų ir Maxas starto rikiuotėje pakilo į trečią vietą.

Tuo tarpu kitas „Maserati MSG Racing“ komandos lenktynininkas 25-erių Jehanas Daruvala užėmė 17-ą vietą ir toliau rinko patirtį elektromobilių lenktynėse, mat šiame „Formulės E“ sezone jis yra vienintelis naujokas.

Abu vairuotojai mėgavosi konkurencinga lenktynių pradžia ir išlaikė savo starto pozicijas, kol devintajame rate prasidėjo „Full Course Yellow“ fazė, o vėliau po Robino Frijnso avarijos trasoje pasirodė saugos automobilis ir neutralizavo lenktynes.

Per plauką nuo nugalėtojų pakylos

Vienuoliktame rate lenktynės vėl prasidėjo iš naujo ir Maxas su Jehanu toliau laikėsi savo pozicijų: trečios ir septynioliktos. Tačiau per paskutinę „Attack Mode“ fazę Maxas nukrito į ketvirtą poziciją, o jį aplenkė Cassidy. Nepaisant to, kad „Maserati MSG Racing“ komandos lenktynininkas maksimaliai išnaudojo 350 kW galios režimą ir nedidelį energijos pranašumą, jis nepajėgė aplenkti varžovo ir liko per plauką nuo podiumo.

Kaip pasakoja Maximilianas Guntheris, pirmasis šio sezono lenktynių savaitgalis buvo labai pavykęs.

„Trečia vieta kvalifikacijoje, ketvirta lenktynėse ir keletas labai svarbių taškų. Manau, kad pasirodėme tikrai puikiai. Pernai Meksikoje mums buvo labai sunku, todėl šviečiasi geros perspektyvos, kai sezoną pradedi su tokiu stipriu rezultatu. Labai džiaugiuosi visa komanda, nes jie atliko puikų darbą. Kvalifikacijoje automobilis jautėsi nuostabiai, ir gaila, kad antroje „Attack Mode“ fazėje praradome podiumą. Šiandien aš tikrai džiaugiuosi ketvirta vieta, – džiaugsmo neslėpė jis.

Švarus debiutas

Tuo tarpu Jehanas finišavo 16-as, pačioje pabaigoje aplenkęs ERT lenktynininką Daną Ticktumą ir užbaigė savo debiutą pasaulio elektrinių automobilių čempionate. Iki šiol tai yra padarę tik du pilotai iš Indijos.

Lenktynininkas šioms lenktynėms turėjo gana kuklius tikslus, todėl džiaugiasi, kad pavyko juos įgyvendinti.

„Labai džiaugiuosi, kad baigiau savo pirmąjį savaitgalį „Formulėje E“. Šiandien pirmą kartą važiavau lenktynių režimu, tai patirtis buvo labai gera. Mano pagrindinis tikslas buvo lenktyniauti švariai ir finišuoti, kad galėčiau kuo daugiau išmokti. Naudodamas viską, ko išmokau šį savaitgalį, galėsiu tobulėti toliau ir progresuoti Diriyah etape“, – apie kitas lenktynes kalba Jehanas Daruvala.

Pirmieji taškai

„Maserati MSG Racing“ komandos vyriausiasis inžinierius Cyrilas Blaisas pripažįsta, kad po permainingo sezono pernai, buvo atlikta patobulinimų, o į Meksika komanda važiavo jau išmokusi naujų pamokų.

„Į Meksiką atvykome daug išmokę iš 9 sezono ir per žiemą padarę keletą gerų patobulinimų. Mūsų tikslas Maxui buvo labai aiškus – norėjome gerai pradėti sezoną ir pelnyti daug taškų. Būtent tai ir padarėme šiandien: buvo konkurencingos ir švarios lenktynės. Gaila, kad per plauką nepatekome ant prizininkų pakylos, bet ir tokiu rezultatu esame patenkint. Jehanas šiandien taip pat suvažiavo solidžias lenktynes. Kiekvieną savaitgalį trasoje turime labai mažai laiko, todėl „Formulė E“ gali būti labai sudėtinga naujokui, o pagrindinis Jehano tikslas buvo įgyti daugiau patirties, lenktyniauti švariai ir pasiekti finišą. Būtent taip jis ir padarė, net be klaidų. Pasiekėme savo tikslų, todėl šis savaitgalis įkraus pozityvia energija kitoms lenktynėms Saudo Arabijoje ir ateinančiam sezonui“, – po lenktynių sakė jis.

Tokiu pačiu entuziazmu trykšta ir komandos vadovas Giovanni Sgro. Pasak jo, gera pradžia leis su didesniu užtikrintumu leistis į dešimtąjį sezoną.

„Koks geras jausmas sugrįžti! 10 sezonas prasidėjo įdomiomis pirmosiomis lenktynėmis, Maxas finišavo ketvirtoje pozicijoje ir pelnė komandai pirmuosius taškus šiais metais. Taip pat labai smagu matyti, kad Jehanas kirto finišo liniją savo pirmosiose „Formulės E“ lenktynėse. Per šį lenktynių savaitgalį abu pilotai parodė, kad yra visiškai pasiruošę lenktynėms. Jie gerai atliko savo užduotis, o dabar mes jau fokusuojamės į Saudo Arabijos etapus ir stengsimės ten lipti ant podiumo. Mūsų laukia ilgas sezonas, todėl neketiname prarasti tempo ir kovosime dėl lyderio pozicijų“, – emocijų neslėpė jis.

Sausio 26-27 d. 10-asis „Formulės E“ sezonas tęsis Diriyah mieste, Saudo Arabijoje, kur įvyks du lenktynių etapai.

Naujienos

  Periodinis aptarnavimas
  Variklio ir elektros sitemų diagnostika
  Ratų keitimas, montavimas
  Važiuoklės patikra
  Draudiminis įvykis, kėbulo remontas
  Automobilio patikra prieš pirkimą
  Jūsų pastabos arba trumpas darbų aprašymas
  Automobilio modelis
  Valstybinis numeris
  Norėčiau, kad paimtumėte/grąžintumėte automobilį. Daugiau apie pasiūlymą
  Vardas Pavardė
  El. pašto adresas
  Telefonas

   Automobilis
   Vardas Pavardė
   El. pašto adresas
   Telefono numeris
   Miestas
   Kokį automobilį vairuojate?